فروش ویژه کابین دوش ترک شاینی مدل T-NSR011

جنس پانل زیر دوشی های شاینی از ورقهای ABS و اکریلیک بوده که ضـد آب و ضـد خش می باشد و در بین پلاستیکها بیشترین مقاومت ضد خش را داشته و در برابر عوامل موثر مقاومت بالایی دارد. این کابین برای جداسازی محوطه دوش از حمام می تواند مورد استفاده قرارگیرد. آبشن های مختلف از جمله سیستم تهویه هوا ، کنترل اتوماتیک پانل ، تلفن ، لامپ سقفی و دیواری ، دوش دستی متحرک و چند حالته ، نازل های ماساژور ، سیستم های صوتی و تصویری و ... در این بخش موجود می باشد.

کابین دوش شاینی مدل T-NSR011  با قیمت مناسب در طرح فروش ویژه قرار دارد

طرح فروش ویژه دوش کابین شاینی

0
۱۵ تیر, ۱۳۹۸

نکات کاربردی در لوله کشی ساختمان

یکی از اقدامات مهم در ساخت ساختمان لوله کشی است که باید به درستی انجام شود. لوله کشی ساختمان امری بسیار مهم و ضروری است و اگر به درستی انجام نشود در آینده مشکل به وجود خواهد آورد. برای انجام درست لوله کشی ساختمان باید نکات فنی آن را رعایت کرد. برخی از نکات فنی و ایمنی لوله کشی ساختمان به شرح زیر است.

لوله کشی

۱- مراقبت از لوله‌ها و سیستم لوله کشی در مقابل مصالح ساختمانی

با توجه به این موضوع که هنگام اجرای لوله کشی ساختمان، سایر عملیات ساختمانی نیز انجام میشود و ممکن است به لوله‌ها و تجهیزات لوله کشی صدمه وارد شود رعایت نکات زیر الزامی است:

الف) مسیر لوله کشی و لوله‌ها از وجود مصالح مختلف ساختمانی از جمله پوکه‌های نوک تیز پاک گردد.

ب) به هیچ وجه نباید رول لوله مستقیماً روی کف ساختمان در حال ساخت قرار نگیرد. برای جلوگیری از این امر با قرار دادن کارتن یا مقوا در زیر آن لوله از آسیب احتمالی محافظت شود.

ج) پس از اجرای هر مسیر لوله کشی و لوله و تست و تأیید مهندس ناظر، مسیر لوله مذکور با استفاده از ملات سبک پوشانده شود تا از آسیب احتمالی مصون گردد و آسیبی به آن وارد نشود. 

۲- مراقبت از فوم لوله در مقابل نور خورشید

فوم لوله‌ها در مقابل خورشید غیر مقاوم هستند. مجریان لوله کشی باید دقت نمایند که فوم XPE نباید برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار گیرد لذا در موارد اجتناب ناپذیر باید از عایق مناسب در مقابل نور خورشید برای محافظت از فوم استفاده کرد تا به آنها آسیبی وارد نشود. 

۳- ارتباط بین سیستم لوله کشی نیوپایپ و سیستم لوله کشی فلزی

حتما باید به این نکته توجه شود که جهت ارتباط بین مهره ماسوره نیوپایپ با رزوه مقابل، لازم است تک اورینگ ماسوره داخل پخ 45 درجه اتصال قرار گیرد تا اصول فنی به درستی رعایت شود. به علت اینکه اتصالات فلزی فاقد چنین شرایطی هستند لذا مجاز به ارتباط مستقیم مهره ماسوره نیوپایپ و رزوه اتصالات سیستمهای فلزی نمیباشیم و باید به این موضوع توجه کرد و حتماً باید از اقلامی مانند مغزی و تبدیلها بعنوان واسطه مهره ماسوره نیوپایپ ورزوه سیستمهای فلزی استفاده نماییم. حتما باید این موضوع را جدی بگیرید. 

۴- عدم انتخاب مسیر افقی روی دیوار در سیستم توکار

این موضوع یک اصل کلی در لوله کشی آب است و باید به آن دقت کرد. به هیچ وجه مجاز به انتخاب مسیر افقی روی دیوار در سیستم لوله کشی تو کار نیوپایپ نمیباشیم و نباید این کار را انجام دهید. لذا لولهها باید مسیرهای افقی را در کف طی کرده و دقیقاً از زیر موقعیت شیر آلات ساختمانی وارد اتصالات نصب شده در دیوار کردند. 

۵- عدم استفاده از اورینگهای متفرقه

باید به این نکته توجه داشت که با توجه به اینکه طراحی اورینگ اتصالات نیوپایپ به گونهای است که توان عملکرد بلند مدت را در سیستمهای گرمایشی دارد و در این مورد به خوبی کار می‌کند لذا در صورت مفقود شدن اورینگ اتصالات مختلف، مجری مجاز به استفاده از اورینگهای مشابه یا متفرقه نمیباشد و موظف است اورینگ را از نمایندگی شرکت نیوپایپ تهیه و روی اتصال نصب نماید. علت این کار پدید آمدن مشکلات بعدی در سیستم لوله کشی می‌باشد. 

۶- ارتباط بین لوله پلیمری و آبگرمکن

بنا بر استاندارد لوله کشی ساختمان اتصال مستقیم لوله نیوپایپ به خروجی آبگرمکن (دیواری و ایستاده) مجاز نمیباشد و به هیچ وجه نباید این کار را انجام دارد. بنابراین لازم است 7/45 سانتیمتر (18 اینچ) لوله فلزی استاندارد به خروجی آبگرمکن متصل کرده و لوله نیوپایپ را به انتهای لوله فلزی وصل نمود تا مشکلی به وجود نیاید. قابل ذکر است در صورت استفاده از پکیج‌های جدید کندانسینگ دیگر نیازی به استفاده از لوله فلزی نمی‌باشد زیرا در طراحی اولیه این پکیج‌ها این مقدار از لوله در خود پکیج قرار داده شده است و دیگر مشکلی متوجه لوله کش نیست. 

۷- مراقبت از لوله و سیستم لوله کشی در مقابل نور خورشید

طبق استاندارد لوله کشی ساختمان، لوله‌های پلیمری در زمان تولید، حمل و نقل، نگهداری و بهره برداری نباید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار گیرند تا به آنها آسیبی وارد نشود. لذا در عملیات لوله کشی در فضاهای رو باز محافظت از لولههای نیوپایپ با استفاده از یک پوشش عایق در مقابل نور خورشید ضروری است. نوز خورشید باعث از بین رفتن لوله‌ها می‌شود. 

۸- مراقبت از لولههای دفن نشده در زمستان

در زمستان باید مراقب لوله‌های دفن شده بود. از جمله وظایف مجری در هنگام اجرای سیستم لوله کشی در فصل سرما مراقبت از لولههای پوشانده نشده در مصالح در مقابل یخ‌زدگی و ترکیدگی احتمالی است تا به آنها آسیبی وارد نشود. لذا مجری موظف است پس از اجرای سیستم لوله کشی و انجام تست، آب کل سیستم را تخلیه نماید و یا جهت انجام تست از آب نمک با غلظت معین استفاده شود تا در صورتیکه آب در قسمتهایی از لوله باقی ماند امکان یخ‌زدگی آن کمتر شود و مشکلی متوجه لوله کشی ساختمان نباشد. لازم به ذکر است هنگام نصب تجهیزات و شیرآلات آب نمک مذکور از سیستم خارج گردد.

با توجه به اینکه فشار آب داخل سیستم گرمایش و سرمایش از کف پایین است و فشار بسیار کم است، می‌توان برای تست از هوا با فشار ۸ بار نیز استفاده نمود. قابل ذکر است این تست فقط برای سیستم گرمایش و سرمایش از کف اجرا می‌گردد و برای بقیه سیستمها انجام نمی‌شود. 

۹- انتخاب مسیر صحیح از سقف کاذب به سیستم بهداشتی

در صورت لوله کشی در سقف کاذب و اجرای لوله کشی در سقف، هنگام ورود لوله نیوپایپ از سقف کاذب به سیستمهای بهداشتی باید محل تقاطع دو دیوار به عنوان مسیر عمودی انتخاب گردد تا مشکلی به وجود نیاید. چرا که هیچ احتمالی برای نصب وسایل رفاهی یا تزیینی در کنج دیوار وجود ندارد و در صورت نصب وسایل مذکور در سایر موقعیتهای دیوار آسیبی به لولههای دفن شده در کنج دیوار وارد نمیشود. و در این صورت هیچ صدمه ای به لوله‌ها وارد نخواهد آمد. 

۱۰- عدم اعمال وزن اضافی به سیستم لوله کشی و لولههای نصب شده

به این نکته به عنوان یک اصل کلی نگاه کنید. به هیچ وجه مجاز به اعمال وزن اضافی روی لولههای نصب شده سیستم لوله کشی نیوپایپ نمیباشیم. زیرا این امر باعث ایجاد شکستگی و ترک خوردگی در لوله‌ها می‌شود. لذا قرار گرفتن وزن شیر آلات بهداشتی، وزن شیرهای اصلی و فرعی واحدها، وزن کلکتورها و... روی لولهها به هیچ وجه مجاز نمیباشد و در این موارد باید از صفحات نصب مخصوص جهت تحمل وزن سایر تجهیزات استفاده کرد تا مشکلی برای لوله‌ها به وجود نیاید.

2
۱۷ خرداد, ۱۳۹۸

انواع لوله در تأسیسات و لوله کشی ساختمان

امروزه با وجود ساختمان سازی‌های بسیار زیاد در کشور، طبیعتاً میزان استفاده از لوله کشی ساختمان نیز افزایش یافته است. لوله کشی های سنتی قطعاً جواب گوی نیازهای این دوره نخواهد بود. به همین دلیل در ساختمان‌های مدرن از لوله کشی مدرن و لوله هایی مثل لوله گالوانیزه و لوله چدنی استفاده می‌شود.

نوع استفاده از لوله می‌تواند تعیین کند بهترین مدل برای کار مورد نظر شما کدام لوله است؟ سعی داشته باشید از بین لوله‌هایی که استفاده می‌کنید بهترین و باکیفیت ترین آن‌ها را انتخاب کنید. بهترین لوله‌ها با بالاترین کیفیت لوله‌هایی هستند که توسط عالی‌ترین و بهترین مواد اولیه به وسیله مدرن ترین ماشین آلات به روز دنیا تولید شده باشد و با آخرین استاندارهای داخلی و خارجی منطبق باشد.

در تأسیسات ساختمان‌ها معمولاً لوله‌های متفاوتی به کار برده می‌شود که می‌توان از نظر جنس، کاربرد و نحوه اتصال به انواع مختلفی آن‌ها را تقسیم کرد. هر یک ازلوله های ساختمانی را باید در جای خود به کاربرد زیرا لوله کشی ساختمان یک بخش بسیار مهم در ساخت و ساز بنا است به همین جهت از اهمیت بالایی برخوردار است.  لوله کشی ساختمان دارای انواع مختلفی بخش است که شامل موارد زیر می‌شود.

1.    لوله کشی آب گرم و سرد

2.    لوله کشی شوفاژ و پکیج

3.    لوله کشی فاضلاب

4.    لوله کشی گاز

لیستی که در بالا برای شما نام بردیم بخشی از انواع لوله ساختمان است. دقت داشته باشید مواردی که نام بردیم بخش‌های لوله کشی ساختمان است و هر یک از این لوله‌ها انواع مختلفی دارد و جنس هر لوله مناسب برای همان بخش از لوله‌کشی ساختمان است. هر لوله‌ای که در یک بخش از تأسیسات به کار می‌رود دارای مزایا و  معایب مختص خود است .

نکات ضروری در لوله کشی آب گرم و سرد

 • همان طور که می‌دانید در ساختمان‌های بزرگ‌تر و چند واحدی که امروزه در شهرها به وفور دیده می‌شود، معمولاً در لوله کشی ساختمان یک یا چند مسیر جهت بالا رفتن لوله ساختمانی آب در نظر گرفته می‌شود.
 • هر یک از لوله‌های بالارونده باید در ابتدای مسیر خود دارای یک شیر فلکه قطع دستی باشند.
 • همچنین دقت داشته باشید لوله انشعاب در طبقات نیز باید مجهز به یک شیر فلکه قطع و وصل جهت تمامی لوله‌های سرد و گرم مصرفی موجود در ساختمان باشد.
 • پس از رعایت نکاتی که نام بردیم توزیع آب سرد و گرم مصرفی در طبقات و واحدهای جداگانه به صورت کامل و بدون مشکل و همچنین همانند لوله کشی ساختمان قدیمی انجام خواهد شد.

 به هیچ عنوان نباید در لوله کشی شوفاژ و پکیج از لوله‌های فلزی استفاده کرد. لوله‌های فلزی مقاوت بسیار پائینی در برابر خوردگی و فشار دارند. این مهم‌ترین نکته در لوله‌کشی شوفاژ و پکیج است.

نظافت شیرآلات

شیر آلات بخش مهمی از بخش های دکوراسیون خانه را به خود اختصاص می دهند و براق بودن شیرهای آب می تواند نشانه ای از پاکی و تمیزی باشد. البته دقت داشته باشید که برای تمیز کردن این بخش باید نکات خاصی را نیز رعایت کنید.تمیز کردن شیرآلات سرویس بهداشتی و ظرفشویی کار بسیار سختی نیست. شما به راحتی می توانید با چند روش ساده و خانگی شیرآلات منزل تان را مانند روز اول برق بیاندازید.

 لکه‌های کوچک سفید روی شیر آب، براقی و شفافیت را از بین می‌برند و دلیل پیدایش این لکه ها رسوب کردن مواد معدنی موجود در آب بر سطح شیر آب یا لوله‌های پایین آن بوجود می آیند. قبل از هر چیزی تاکید می گردد به هیچ عنوان از پاک کننده های اسیدی و شیمیایی نظیر جوهر نمک، وایتکس و سیم های ظرفشویی استفاده ننمایید که باعث از بین رفتن پوشش نیکل شده و پوسیدگی شیرآلات شروع می شود.

بهترین راه برای شستشوی شیرآلات استفاده از محلول آب و صابون است که رنگ طبیعی آنها را حفظ می کند و باعث براق شدن می شود. بهتر است از اسکاج های نرم و اسفنجی استفاده کنید تا خطی روی آن ها ایجاد نشود.

 برای جلوگیری از جرم گرفتن شیر آلات شستن در پایان هر روز و خشک نمودن توسط حوله ای نرم لازم است.

حتی آب خالص هم قادر به پاک کردن شیرآلات است در صورتی که این شستشو مداوم و روزانه باشد ولی استفاده از مواد شوینده ساده بهتر است.

سرکه (ترجیحاً سفید) یکی از مواد طبیعی است که می توانید از آن استفاده کنید. بسیاری از افراد باتجربه محلول سرکه و آب را بهترین تمیز کننده و براق کننده شیر آلات می دانند. برای پاک کردن این رسوبات یک حوله کاغذی را کاملا به سرکه آغشته کنید.حوله کاغذی را دور محل لکه‌ها بپیچید و ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس لکه‌ها را با استفاده از یک حوله کاغذی خشک به راحتی پاک کنید. فقط توجه داشته باشید که استفاده از سرکه به علت خاصیت اسیدی بودن آن می تواند باعث از بین رفتن رنگ شیرهای و آسیب به شیرهای برنجی شود.

در صورتی که از شیرهای بی رنگ و معمولی رایج استفاده می‌کنید، می‌توانید با خیال راحت از سرکه به عنوان یک براق کننده قوی برای پاک کردن رسوبات به جای مانده بر روی شیرهای آب استفاده کنید.

نکته بسیار مهم

اگر برای تمیز کردن سرویس خود از جوهر نمک استفاده می کنید قبل ریختن جوهر نمک حتما روی شیر را با پلاستیک بپوشانید زیرا دود جوهر نمک رنگ شیرآلات را از بین می برد.برای استفاده از جوهر نمک در سرویس بهداشتی بعد از ریختن جوهر نمک در محیط درب آن را نبندید و سریع محیط را بشویید زیرا گاز و دود جوهر نمک رنگ شیرآلات را از بین می برد.

0
۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸

تعمیر، نصب و نگهداری شیرآلات

شیرآلاتی که بر حسب شرایط به طور صحیح انتخاب و نصب شده و به طور منظم تعمیر و نگهداری شوند، سالیان طولانی بدون مشکل کارآیی خواهند داشت.در این نوشته راه  کارهایی برای تعمیر، نصب و نگهداری شیرآلات ساختمانی آوزده  شده است.

نصب شیرآلات

·      حتی الامکان شیر ها باید در مکانی نصب گردند که فضای کافی اطراف آن وجود داشته باشد تا تعمیر آن ها به سهولت انجام پذیرد.

·      باید دقت نمود تا اولا بارهای نا خواسته به شیر اعمال نشوند، ثانیا شیرها در جهت صحیح جریان نصب شوند.

·      تذکر: در استفاده از آچار باید از آچار مخصوص برای لوله و شیر که دندانه های آن تخت شده باشد استفاده نمود.

·      حتی الامکان گرد و خاک شیز ها  قبل از نصب شیر پاک شود.

·      پاکیزگی را هنگام نصب شیر باید حفظ نمود، زیرا وجود گرد و خاک و ذرات ساییده شده موجب خرابی نشیمن گاه و عملکرد شیر می شود.

·      به منظور تسهیل در امر نظافت و پاکی، کارخانجات سازنده باید پوشش های مناسب روی قسمت های انتهایی باز شیر ها قرار

تعمیر و نگهداری

·      همانند هر وسیله مکانیکی، نگهداری و تعمیر مرتب، موثرترین وسیله برای اطمینان از دوام بازده عملکرد شیرآلات می باشد.

·      معمولا سازندگان شیرآلات بروشور هایی برای استفاده و حتی نحوه نصب دارند، توصیه می شود که در هر مورد دستورالعمل نگهداری و تعمیرات که توسط سازندگان داده می شود اجرا شود.

·      برنامه منظم بازرسی از تمام شیر ها ضروری است . دوام عملکرد صافی ها نیز باید بازدید و کنترل شوند . تعمیر آ نها باید هم زمان با تعمیر شیر انجام گیرد .

·      در تمامی شیرآلات باز و بسته نمودن در بازه های زمانی منظم برای جلوگیری از سفت و تمیز شدن رسوبات احتمالی ضروری است.

در هنگام خرید شیرآلات باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

شیرآلات یکی از مهم‌ترین تجهیزات ساختمانی در هر ساختمانی هستند که به دلیل کاربرد فراوان اهمیت فوق العاده ای دارند. تجهیزات و وسایل مختلفی مانند شیر آب، شلنگ‌ها، دوش حمام، شیرآلات آشپزخانه و... همگی اهمیت زیادی دارند و اگر به درستی انتخاب نشوند، باعث به وجود آمدن مشکلات آتی می شوند. بنابراین در انتخاب و به کارگیری آن‌ها باید به نکاتی توجه کرد. در این نوشته قصد داریم به  تعدادی از این نکات بپردازیم:


-1
برای آشپزخانه چه شیرآلاتی مناسب‌تر است؟


آشپزخانه جزءِ قسمت‌هایی است که در منزل و خانع مراجعات زیادی  به آنجا می شود ؛ بنابراین شیرآلاتی که در هنگام خرید انتخاب می‌کنیم، باید بتوانند در برابر استفاده‌های زیاد دوام بیاورند و سریعا خراب نشوند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای نصب شیرآلات باید مدِّنظر داشت، سوراخ‌هایی است که از طریق آن‌ها تجهیزات نصب می‌شوند. در آشپزخانه این مورد بر روی سینک ظرفشویی اهمیت ویژه دارد و باید دقت داشته باشید که شیرآلات انتخابی قابل نصب بر روی سینک شما باشند. ظرف شستن و شستشوی میوه‌ها جزءِ کارهای متداول در آشپزخانه است که در هنگام انجام آن نیاز است تا مرتب شیر آب باز و بسته شود. بنابراین مدل‌های انتخابی شیرآلات برای آشپزخانه باید به گونه ای باشند که بتوان به راحتی و در کمترین زمان ممکن آنها را باز و بسته کرد و از هدررفت آب و اتلاف انرژی جلوگیری بعمل آورد.-2
در انتخاب شیرآلات حمام چه نکاتی مهم است؟


مهم‌ترین نکته‌ای که باید در انتخاب شیر آب و سایر شیرآلات حمام مانند دوش و لوله‌ها در نظر گرفت، مقاومت آن‌ها در برابر رطوبت است. درصد رطوبت در حمام بسیار بالاست و این مسئله می‌تواند بر ایمنی لوله‌ها و دوام آن‌ها تأثیر بگذارد. یک مشکل رایج برای شیرآلات فلزی اکسید شدن یا زنگ زدن آن‌هاست؛ شیرآلات فلزی با رطوبت موجود در حمام واکنش می‌دهند و به مرور دچار پوسیدگی و زنگ‌زدگی می‌شوند. مشکل دیگری که ممکن است در حمام پیش آید، تغییر ظاهر شیرآلات است؛ این مشکل برای شیرآلات روکش‌دار بیشتر اتفاق می‌افتد. برخی از شیرآلات استیل واقعی نیستند و فقط روکش استیل دارند؛ به همین خاطر ممکن است پس از مدتی در اثر رطوبت روکش آن‌ها به صورت پوسته پوسته در آید و ظاهر آن‌ها از حالت اولیه خارج شود. همچنین در حمام نیز مانند آشپزخانه زمان‌های زیادی پیش می‌آید که نیاز است تا جریان آب به صورت لحظه‌ای قطع یا وصل شود. بنابراین شیرهایی که بتوانند سهولت در کارایی داشته باشند، اهمیت بیشتری دارند.

-3
شیرآلات سرویس بهداشتی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟


در سرویس‌های بهداشتی ایرانی یکی از مهم‌ترین وسایل شلنگ‌های سرویس بهداشتی است. به دلیل استفاده‌ی زیاد از شلنگ‌ها به ویژه در مکان‌های عمومی که جمعیت افراد زیادتر است، ممکن است در معرض آسیب‌هایی مانند پارگی و یا وارفتگی قرار بگیرند. بنابراین توجه به جنس مناسب برای شلنگ‌ها اهمیت دارد. همچنین به دلیل اقتضائات استفاده در سرویس‌های بهداشتی، شیرآلاتی که در آن به کار می‌روند باید امکان کنترل میزان خروجی آب را به صورت هرچه ساده‌تر فراهم کنند. به عنوان مثال شیرآلاتی که به صورت پیچی باز و بسته می‌شوند، مناسب سرویس‌های بهداشتی نیستند. زیرا زمان زیادی برای تنظیم آن‌ها صرف می‌شود که این مسئله باعث اتلاف آب نیز می‌گردد.-4
شیرآلات هوشمند چه کاربردی دارند؟


نسل جدیدتر شیرآلات که تحت عنوان شیرآلات هوشمند شناخته می‌شوند، مجهز به فناوری‌های الکترونیکی هستند که سبب می‌شود زمان قطع و وصل آب را به صورت اتوماتیک تشخیص دهند. این ویژگی باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در میزان مصرف آب می‌شود و کنترل آن را آسان‌تر می‌سازد. شیرآلات هوشمند برخلاف شیرآلات مکانیکی بسیار کمتر خراب می‌شوند؛ زیرا هیچگونه اهرم شیر آب در آن‌ها هیچگونه حرکت مکانیکی ندارد و تنها از طریق یک سنسورهایی که ما تحت عنوان «چشمی» می‌شناسیم، حضور شخص مصرف‌کننده را تشخیص می‌دهند. نسل‌های جدیدتر شیرآلات هوشمند از طریق ابزارهای کنترلی دیجیتالی که بر روی آن‌ها تعبیه شده، امکان تغییر در تنظیماتی از قبیل تغییر دمای آب و حتی فشار خروجی را فراهم می‌کنند. این ابزارهای کنترلی دیجیتال به صورت لمسی هستند و درجه‌های مربوط به آن را می‌توان با اعداد مربوطه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده، تنظیم نمود.-5
کیفیت را فدای ظاهر نکنید!


به طور کلی در دو صورت ممکن است به سراغ خرید شیرآلات برویم؛ یا اینکه ساختمان مورد نظر تازه ساخته شده و قرار است آن را به شیرآلات ساختمانی مجهز کنیم و یا اینکه قصد داریم شیرآلات کنونی ساختمان را با مدل‌های جدیدتر تعویض کنیم. در هر دو حالت باید توجه داشت که در هنگام خرید شیرآلات بیشتر از زیبایی ظاهری به کاربردهای هرکدام از آن‌ها توجه شود. برخی از افراد ممکن است در هنگام خرید شیرآلات صرفاً به ظاهر آن‌ها اهمیت دهند و سعی کنند که شیرآلاتی را انتخاب کنند که زیبا و به اصطلاح شیک باشند. باید دانست که توجه به ظاهر اگرچه خوب است، اما اگر باعث شود که از موضوعات دیگری مانند کاربرد و نحوه‌ی عملکرد آن‌ها غافل شوید، ممکن است بعدها مشکلاتی را برایتان به وجود آورد. بنابراین می‌توان گفت مسئله‌ای که از همه چیز مهم‌تر است، کاربرد شیرآلات و کیفیت عملکرد آن‌هاست.

0
۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸

شیرآلات هوشمند چه کاربردهایی دارند؟

اصلیترین مزیت شیرآلات هوشمند کنترل اتوماتیک جریان آب است. شیر هوشمند قادر است حضور یا عدم حضور انسان را  تشخیص دهد و بر این اساس خروج آب را کنترل کند. تا قبل از شیرآلات هوشمند، شیرآلات مکانیکی فقط از طریق انسان خروج آب را کنترل میکنند؛ در نتیجه در مواردی که انسانها ممکن است به هر دلیلی شیر آب را باز بگذارند، آب به صورت بی رویه مصرف میشود.

حتی در مواردی برای چند روز یک شیر آب باز می ماند که این مسئله میزان هدر رفت آب را به صورت قابل توجهی افزایش میدهد. همچنین شیرآلات مکانیکی به دلیل استفاده ی زیاد بعد از مدتی دچار خرابیهایی میشوند و این خرابیها سبب میشوند تا آب حتی در حالتی هم که شیر بسته باشد، به صورت قطرهقطره و یا بیشتر خارج شود. این مسئله به ویژه در مکانهای پرجمعیت مانند ترمینالهای مسافربری، فرودگاهها و مکانهای عمومی مانند پارکها و رستورانها سبب میشود تا همین میزان اندک هدر رفت آب پس از مدتی حجم قابل ملاحظه ای از مصرف را تشکیل دهد. چون در مکانهای عمومی افراد نسبت به تعمیر شیرآلات مکانیکی مسئولیتی ندارند، آن را به حال خود رها میکنند و ممکن است تا موقع سرکشی مسئولان مربوطه چند روز طول بکشد. در طول این چند روز میزان عظیمی از آب هدر خواهد رفت. اما شیرآلات هوشمند راه حل مناسبی برای این مشکلات محسوب میشوند؛ زیرا نسبت به شیرآلات مکانیکی خرابی کمتری دارند و در صورت خرابی هم معمولاً جریان آبی از آنها بیرون نمی آید. زیرا مهمترین بخش شیر هوشمند سنسور است که اگر خراب شود، اجازه خروج آب را نمیدهد. همچنین شیرآلات هوشمند بر خلاف شیرآلات مکانیکی بسیار سریع عمل میکنند و به محض اینکه چشمی آنها حضور کسی را تشخیص ندهد، جریان آب را قطع میکند. این در حالی است که در استفاده از شیرآلات مکانیکی مدت زمان بین اتمام استفاده تا بستن شیر آب چند ثانیه طول میکشد و این ثانیه ها وقتی در مقیاس بزرگ حساب شوند، حجم قابل توجهی از هدر رفت آب را نشان میدهند.

 

همچنین شیرآلات هوشمند بر خلاف شیرآلات مکانیکی بسیار سریع عمل میکنند و به محض اینکه چشمیآنها حضور کسی را تشخیص ندهد، جریان آب را قطع میکند. این در حالی است که در استفاده از شیرآلات مکانیکی مدت زمان بین اتمام استفاده تا بستن شیر آب چند ثانیه طول میکشد و این ثانیه ها وقتی در مقیاس بزرگ حساب شوند، حجم قابل توجهی از هدر رفت آب را نشان میدهند

این هدر رفت خصوصاً در آن دسته از شیرهای مکانیکی که به صورت پیچی باز و بسته میشوند، بسیار بیشتر است. یک استفادهی دیگر شیرهای هوشمند در حمام است. معمولاً در حمام حجم قابل توجهی از آب به صورت بی هدف مصرف میشود. این مصرف ممکن است مربوط به زمان استفاده از شامپو و یا صابون زدن باشد. از طریق شیرآلات هوشمند در چنین مواقعی میتوان به سرعت جریان آب را قطع کرد اما اگر شیرآلات، مکانیکی باشند، اکثر افراد به دلیل زمانبر بودن و مشکل بودن بستن شیر آب آن را به صورت باز رها میکنند. در صنعت نیز استفاده از شیرآلات هوشمند امری ضروری است؛ چرا که فرآیند تولید صنعتی در تمام شبانه روز در جریان است و ممکن است در زمانهایی به دلیل عدم حضور نیروی انسانی نیاز به کنترل آب باشد؛ در این صورت شیر هوشمند میتوان از پس چنین کاری برآید و شیرآلات مکانیکی ممکن است در صورت بروز هرگونه مشکل هزینه های زیادی را بر جای بگذارند. نسلهای اخیر شیر هوشمند حتی امکاناتی را برای تنظیم درجهی آب دارند و برحسب مورد استفاده، میتوانند میزان خروجی آب را کم یا زیاد کنند. تنظیم میزان گرمی و سردی آب نیز یکی از چالشهای شیرآلات مکانیکی است که این مشکل در شیرآلات هوشمند از طریق بکارگیری سیستم دیجیتالی از بین رفته است..

0
۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸

سر دوش کاهنده ی مصرف آب

سر دوش های کاهنده ی مصرف آب با فیلتر آنتی باکتریال باعث تولید 480,000 یون منفی در آب می شود یون های منفی با متعادل نگه داشتن سروتونین باعث کاهش استرس، افسردگی و افزایش انرژی می شوند

از جمله فواید دیگر استفاده از این سردوش ها

 • از بین بردن سردرد و کوفتگی
 • افزایش گردش خون
 • خاصیت ضد پیری
 • از بین بردن باکتری و چرک
 • تامین کردن ویتامین
 • افزایش آبرسانی به پوست و شادابی آن
 • قدرت اسپری کردن بالای آب و منافذ بسیار ریز این سردوش باعث کاهش 52% مصرف آب می شود.
 • حذف کلر به میزان 95% و حذف آلاینده های نا خواسته در آب


1
۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸

برق انداختن سینک ظرفشویی

 

سینک و کابینت های ظرفشویی جزو قسمت هایی از آشپزخانه هستند که در معرض آلودگی های بسیاری هستند. برای تمیز کردن و برق انداختن سینک ظرفشویی تان کافی است چند ترفند ساده را بدانید

سینک ظرفشویی تان را برق بیاندازید

سینک ظرفشویی، محل شستشوی ظروف و مواد غذایی می باشد و به همین دلیل باید به طور مرتب تمیز گردد. نظافت سینک ظرفشویی از نظر زیبایی نیز بسیار اهمیت دارد. کابینت ها، محل نگهداری ظروف و برخی از مواد غذایی می باشند و به همین دلیل، نظافت آنها از اهمیت خاصی برخوردار است. خانم های خانه معمولا دوست دارند، آشپزخانه زیبا و پاکیزه به نظر برسد. در ادامه راههای ساده ای برای نظافت سینک ظرفشویی و کابینت ها ارائه می گردد.

برق انداختن سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی معمولاً از جنس استیل است. مناسب ترین ماده برای تمیز کردن سینک های استیل، جوش شیرین می باشد. بهتر است از مواد سفید کننده قوی برای تمیز کردن این سینک ها استفاده نکنید، زیرا باعث کدر شدن استیل می گردد. برای تمیزکاری روزانه، می توانید از مایع ظرفشویی ملایم استفاده کنید. برای از بین بردن لکه های روی سینک ظرفشویی، پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کنید و سپس سینک ظرفشویی را با آن تمیز کنید.

برای تمیز کردن شیرآلات و دستگیره ها نیز می توانید از جوش شیرین و یا سرکه استفاده کنید. اگر رسوبات روی سینک و یا شیرآلات خیلی زیاد باشد، می توانید جوش شیرین را به کمک کمی آب و یا سرکه به صورت خمیر در آورید و روی رسوبات بگذارید تا آن ها را از بین ببرد.

روش صحیح تمیز کردن سینک ظرفشویی

در این مطلب به شیوه های صحیح تمیز کردن سینک اشاره می شود که بی گمان برای هر روزتان مفید است.  

هر نوع ماده غذایی از میوه گرفته تا سبزی و گوشت و هم چنین ظروف و دستمال ها در سینک آشپزخانه شسته می شود.

ازاین رو برای از بین بردن باکتری ها و میکروب ها لازم است سینک را به طور منظم تمیز کنید.
انواع مختلف سینک ها به مواد شوینده متفاوتی نیاز دارد. اما یک تمیزکاری ساده مانع از تجمع میکروب خواهد شد. در این مطلب به شیوه های صحیح تمیز کردن سینک اشاره می شود که بی گمان برای هر روزتان مفید است.

سینک های فولادی ضدزنگ

این نوع سینک هر بار پس از استفاده باید کاملا تمیز شود. زیرا اسید و نمک اثر مخربی روی جنس این نوع سینک دارد. بنابراین مواد غذایی حاوی اسید و نمک را نباید روی سینک به حال خود گذاشت. برای تمیزکاری روزانه از صابون یا مایع ظرفشویی ملایم و اسفنج استفاده کنید. از شیشه پاک کن هم می توان استفاده کرد.

هر بار پس از استفاده از صابون یا تمیز کننده شیشه، سینک را با پارچه خشک کنید.
اگر سینک لکه داشت از پارچه آغشته به سرکه استفاده کنید. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سطح سینک هنگام تمیزکاری از سفید کننده ، آمونیاک و سیم پرهیز کنید.

برای از بین بردن لکه ها سینک را مرطوب کنید و جوش شیرین روی آن بپاشید سپس با اسفنج بکشید.

سینک از جنس سرامیک

این نوع سینک با ماده تمیز کننده به صورت ژل یا کرم تمیز می شود یادآوری می شود که برای پیش گیری از خراشیدگی هنگام تمیزکاری از سیم استفاده نکنید.

شیرآلات و دستگیره ها

این لوازم با مایع کفی به آسانی تمیز می شود در صورت باقی ماندن رد انگشت یا لکه های آب، از پارچه آغشته به سرکه سفید استفاده کنید. سرکه علاوه بر تمیزکاری، ضدعفونی کننده نیز می باشد.

 

0
۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸